Od středy 24.8.2011 již nejsme v Brně.

Přestěhovali jsme se do domečku se zahradou. Holčičkám se tam moc líbí a nám samozřejmě taky :)

Velké finále o titul Lovec roku

21.08.2011 10:00

Dnešní závod se běžel v Radslavicích u Přerova. Dráha byla pěkná, hlavně v druhém kole. Končilo vodní překážkou (obrovská kaluž, kterou naše kavalíří holky proběhly bez zaváhání). Bohužel jsme zapomněli foťák doma, takže běhací fota nejsou :(

Frenzy - feny s PP do 45 cm - 3.místo (z 6)
Cristel - feny s PP do 45 cm - 6.místo (bohužel se v prvním kole ztratila a soupeřky pak už nedohnala)
Cristel získala v celkovém pořadí 3.místo

Frenzy má coursingovou licenci

24.07.2011 20:00

Dnes plnila Frenzy poslední licenční párový běh. Sparing byla opět Cristel. Trať byla krátká (400m), ale i za to musím obě kavalírky pochválit. Dokonce i Cristel zaběhla celé, nic nevymýšlela a celou trať byla skok před Frenzulí. Až v posledním zlomu získala náskok Frenzy, takže u střepce byla o vteřinku dříve.

Tady Frenzy plnila licenci:

17.7.2011 - Soběšice - 1x sólo a 1x pár, obojí splněno

24.7.2011 - Radslavice u Přerova - 1x pár, splněno

A za necelý měsíc hurá na první závody :))

Kavalíří setkání

20.06.2011 08:48

Tento víkend se konalo klubové setkání kavalírů. Tentokrát v rekreačním středisku Úsvit ve Vanově. Letos jsme byli poprvé.

Dorazili jsme až v sobotu dopoledne. Hned jsme zamířili k paní doktorce, která kavalírům poslouchala srdíčka. A protože u svých kavalířích holek srdíčka hlídáme, nechali jsme poslechout i je. Pak jsme se vydali na výlet do Telče a pak k Velkému pařezitému rybníku. Tam nás ale zastihl déšť, takže jsme procházku vzdali a vydali se zpět do kempu. Stihla jsem ještě malý kousek odpolední přednášky o zdraví kavalírů (to mně tedy trochu mrzí, že jsem to nestihla celé).

Večer probíhala aukce. Nic jsem nakonec nekoupila, ale bavila jsem se velmi dobře. Příště snad už něco koupíme :)

V neděli ráno probíhala historicky první zkouška Pes dobrý spoluobčan. Zatím pouze na bronzové úrovni. Přihlásila jsem Angelu s Cristelkou (Frenzule byla doma kvůli hárání a nic neumí a Lexinka na to cvičení moc není). A co jsme plnili? Toto:
1. Museli jsme mít u sebe pytlík na uklízení hovínek a identifikační známku
2. Pejsek musel mít vyhovující obojek a vodítko - odepnout, sundat obojek, opět nasadit a připnout k vodítku
3. Chůze na vodítku – pejsek musel být ovladatelný, změny směru
4. Procházka mezi lidmi a pejsky – i tady musel pejsek zůstat ovladatelný na vodítku, klidný, opět změny směru
5. Odložení – vzdálenost 5 kroků, trochu nás zaskočilo, že jsme na těchto 5 kroků nezůstali stát, ale vydali se jakoby okolo psa, což jsme netrénovali
6. Úprava psa – na stole, česání hřbetu, oušek, zadní nohy – pejsek musel zůstat klidný
7. Vyšetření psa – kontrola zubů, přední a zadní nohy, hrudník, ocas – pejsek musel zůstat klidný
8. Přivolání – tady nás to taky trochu zmátlo, trénovali jsme „volno“ a pak „ke mně“. Tady ale musel pes zůstat na místě, páneček se vzdálil a pak si ho přivolal. My ale ještě „zůstaň“ neumíme perfektně a neučíme z tohoto povelu přivolání. Musíme pro příště natrénovat toto na jiný povel.
9. Procházení dveřmi – pejsek nesměl tahat ani být sám tažen, musí zůstat v klidu, než páneček zavře dveře
10. Zodpovězení otázky vztahující se k vlastnosti psa

A jak jsme dopadli?
Angela nezvládla odložení, když jsem začala odcházet do jiného směru, tak se zvedla a přišla ke mně.
Cristel je šikulka a má to :)

Na vyšetření srdíček:
Angela – šelest odhad st.2-3
Cristel – bez nálezu
Lexinka – bez nálezu – v 7 letech!! Z toho mám největší radost

Příšte doufám opět pojedeme, Cristelku se budu snažit ještě něco doučit na stříbrnou zkoušku PDS a Frenzulku trochu uklidnit a i s ní se pokusím o bronzovou zkoušku :)

"Áčka" slaví 7 let

15.06.2011 08:18

Všem kavalírům z vrhu A přeji krásný dnešní den, hodně zdravíčka a stále tak hodné pánečky :)

Výsledky chovatelských soutěží za rok 2010

12.05.2011 22:49

Výsledky chovatelských soutěží (Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska):

Aick z Derylova panství - 3.místo - RU pes - 189 bodů

GRATULUJEME MANŽELŮM KUDLÁČKOVÝM !!!

Angela z Derylova panství - 10.místo - BT feny - 22 bodů

Frenzy z Derylova panství - 11.místo - BT feny - 10 bodů

Cristel z Derylova panství - 6.místo - RU feny - 7 bodů

V soutěži chovatelských stanic jsme zkončili na 9.místě s 234 body.

No, je dost znát, že jsme ty výstavy s holkama loni opravdu hodně flákali :D

Ještě čekám na výsledky soutěže Sportovec roku, jestli se Cristelka nějak hezky neumístila. Ale minulý rok byl hodně slabý, tak uvidíme...

Acana Cup

08.05.2011 18:31

V Pohořelicích se dnes běžel druhý závod seriálu o titul Lovec roku - ACANA CUP.

Cristel běžela ve třídě feny s PP do 45 cm. První běh se jí moc povedl. Sice se ztratila, ale nevzdala se a střapec docela rychle opět objevila. Z prvního kola měla 165 bodů, v celkovém pořadí byla 3. (z 5 fen)

Druhý běh se ale moc nepovedl. Startovalo se ze stejného místa do stejného směru, takže myslela, že asi poběží to stejné ještě jednou. Jaké to bylo překvapení, když první rovinka byla asi 2x delší. To Cristel vůbec nepochopila, zastavila se a koukala, co se děje. Pak se ještě asi na poslední čtvrtinu dráhy za střapcem rozběhla. Ztratila ale moc bodů, takže se posunula na 5.místo s celkovým počtem 226 bodů.

Moc nás překvapili pořadatelé, když vyhlásili největšího snaživce závodu právě Cristelku. Tomu sama ještě stále nevěřím :)

Fotky zde

3.4.2011 - Medlánecký sysel

03.04.2011 18:00

První závod ze seriálu o titul Lovec roku 2011 se konal na medláneckém letišti.

Závod běžela pouze Cristel a přihlášená byla do kategorie OPEN - feny s PP do 45 cm. Frenzy byla přihlášená pouze na tréning. Přes to obě holky běžely spolu.

V prvním kole ale Cristel zazmatkovala, po prvním zlomu se otočila k cíli, kde čekala, až ji Frenzy nažene střapec přímo do tlamy.

Druhé kolo už proběhlo jak se patří. Musím říct, že Cristel se běh opravdu moc povedl. Nicméně už ji to nezachránilo, protože z prvního kola měla nedoběh. Doufám, že stejně, jak běžela v druhém kole, poběží i za měsíc, kdy se koná druhý závod tohoto seriálu.

Článek od Zlatky Vicherkové

Kompletní výsledky závodu

Nový zkušební řád pro malá plemena

30.03.2011 15:41

Třeba se nám to bude někdy hodit :) Nejdříve se ale zaměříme na lehčí zkoušky :)

Top Coursing Runner 2011

08.03.2011 15:19

Byl vyhlášen 2. ročník soutěže o titul Top Coursing Runner 2011.

Pravidla byla oproti minulém ročníku pozměněna. Takže letos budeme patřit do kategorie IX.sk FCI.

Zatím jediný kavalír s licencí je Cristel a pro kategorii kavalírů bysme museli být 3. Což tím pádem nejsme :( V květnu si ale začne dělat licenci Frenzy. Uvidíme, jestli se přidají i další kavalírci a třeba již příští rok budeme mít opět svoji vlastní kategorii :)

Propozice

Cristel - výsledky sportovního snažení

01.03.2011 12:00

Cristel byla minulou i předminulou sezónou moc šikovná. Toto se jí podařilo vyběhat:

V soutěži Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska dopadla takto:

Sportovní šampion (splnila bodovou hranici pro tento titul)

Sportovec roku 2009 - 3.místo

V soutěži Top Coursing Runner 2010:

kategorie Cavalier King Charles Spaniel, feny - 1.místo

13.2.2011 - Dvourovinový závod

13.02.2011 18:00

Dnes se v Soběšicích konal náš první letošní závod.

Nebyl to typický závod, jak jsme zvyklí, neběželo se na body, ale na čas. I dráha byla nezvyklá, ve dvou částech byla překážka v podobě zástěny, kterou mohli vetčí pejsci přeskočit. Většina psů ji ale obíhala. Naše holky trochu zmátla, v prvním kole hledaly střapec rovnou za překážkou a nešlo jim, že střapec odběhl dále :)  Nakonec to ale dopře dopadlo a holky dobehly v úžasném čase.

Frenzy - 1minuta 9 sekund (nejlepší čas na dráze)

Cristel - 1 minuta 11 sekund (druhý nejlepší čas)