Novinky

Klubová výstava Brno - Zetor

24.09.2016 20:38

pos. Lynda Goodgame, GB
Cristel z Derylova panství - třída veteránů - V1


Almost 10 years old, lovely size, very pretty head, nice eyes, sweet expression, good condition for age


Jsem hrozně moc spokojená, Cristelka se krásně předváděla, ani moc nezlobila. Eliška byla taky moc hodná, 

děkuji všem tetám a strejdům za občasné pohlídání :) Byl to moc fajn den, ráda jsem vás všechny viděla  :)

 

Bridget boduje :)

04.09.2016 19:00

Úžasná zpráva od Agnieszky z Polska:

I Krajowa Wystawa IX grupy Białystok 04.09.2016
Nasza Boni - Bridget z derylova panstvi zdobyła tytuł Najlepszego Weterana, BOB, II miejsce Najpiękniejszy pies oddziału Białystok i II miejsce Najpiękniejszy Weteran I KWPR IX grupy

GRATULUJI HOLKY :)

Smutná zpráva

02.09.2016 08:49

Dnes jsem se dozvěděla velmi smutnou zprávu. Erwinek se v posledních dnech již necítil moc dobře. A v pátek brzy ráno mu došly síly a svůj boj prohrál. Je mi to moc líto. Děkuji velmi Renči a Jirkovi za vynikající péči a za pravidelné zprávy o mým "miminku".

R.I.P ERWINKU

20.1.2008 - 2.9.2016

Velká cena Litomyšle - Květná

28.08.2016 08:46

Den to byl velmi vydařený, i když bylo horko, my i psíci jsme vše zvládli na jedničku. V kategorii IX.FCI mix jsme byli 3 - dva kavalíři a jeden bišonek. Číňánci se sešli taky 3, tak měli svoji kategorii. Na těchto závodech zazářil Quentinek, s velkým bodovým náskokem Frenzuli porazil. Vítěze skupiny FCI ale nakonec o 2 body získala fena CIN. Videa, za které děkuji holkám Hoffmannovým, jsou v odkazech níže.


1.místo - Quentin Flowers City - 342 bodů
2.místo - Frenzy z Derylova panství - 333 bodů
3.místo - bišonek Pride Of Tomaz Double Delight - 201 bodů


První běh: https://www.youtube.com/watch?v=fMYUy4R29s8
Druhý běh: https://www.youtube.com/watch?v=XI1FkRBLncQ&feature=share

 

Mistrovství Moravy Blatiny - coursing

16.07.2016 21:12

... a zase tu dečku nemáme, béééé :´(
Závod se běžel v areálu JK Blatiny, bylo to tam moc pěkné. Dobré kafíčko, dobré jídlo, skvělé buchty (dala jsem si s mákem, povidly i tvarohem :D), pro děti hezké hřiště a spousta různých zvířat.
Dráha byla postavena ve svahu, kdy psi běhali nahoru i dolů, závěrečné rovinky byly do kopce. Bylo to opravdu náročné. Musím ale Frenzulku moc pochválit, i když nebyla úplně ve 100% kondici, tak běžela moc pěkně. V prvním kole získala krásných 167 bodů a byla společně s číňánkem na 1.místě. V druhém kole získala 166 bodů a skončila na druhém místě. Kolik bodů měla vítězka zatím nevím, ale jsem hrozně zvědavá, o kolik nám to uteklo.

Intercanis

19.06.2016 14:39

A dnes jsme se pro změnu zúčastnili mezinárodní výstavy psů na brněnském výstavišti. Nakonec jsem hrozně ráda, že jsme jeli, bylo to tam fajn. Cristelka si dodělala veterán šampiona, tak jsem naprosto spokojená :)

 
Caliope - VD4 
hlava ve vývinu, 10 měsíců, hrudník ve vývinu, ještě utvářející se hřbet, dostatečné úhlení, srst odpovídá věku, trochu spáditá záď, dobrý pohyb
 
Cristel - V1, BOV
10 let fena, ještě v dobré kondici, dobrá hlava, pěkná srst, dobrý hřbet, užší v PK, na svůj věk velice dobrý pohyb
 

Agility - Bystrá blecha

18.06.2016 14:37

Dneska byl krásný den. S černýma holkama jsem byla na neofiko závodech agility v Tišnově.

Pro Caliope to byly první závody vůbec. V prvním běhu ale usoudila, že daleko lepší než tunýlky je náruč přihlížejících, tak jsme nedoběhli. Druhý běh ale ukázkový, doběhla jen s 1 odmítnutím na 1. místě z 5 štěňátek. Na fotce vpravo.

Frenzy závodila v pokročilých a šlo jí to krásně. První běh, jumping, zaběhla bez chybičky a získala tak 1.místo. V druhém běhu, agility, jsme měli 1 odmítnutí a krásné 2. místo.

GO BT GO :D :D Jen tak dál princezny moje :)

Setkání kavalírů Srnčí

12.06.2016 09:08
Svod dorostu, pos. Michaela Čermáková:
10 měsíční fenka, střední velikosti, výborná síla kostry, dostatečně široký hrudník, rovný hřbet jen lehce spáditá záď, úhlení OK. V současné době méně vyplněné tváře, ale správná délka nosu, standardní vybarvení. Velmi pěkné předvedení. Povaha standardní, skus - volné nůžky, chrup kompletní.
poslechové vyšetření srdce - bez nálezu
 
poslechové vyšetření srdce - šelest st. 1 z 6
 
poslechové vyšetření srdce - šelest st. 3 z 6
 
poslechové vyšetření srdce - šelest st. 4 z 6
 
 
 
 
 

Krajská výstava Dětřichov

16.04.2016 14:00

Caliope - VN2

8 měsíční silná fenka, hlava s typickým uchem, nůžkový skus, předpoklad pevné silné kostry, velmi nadějná v pohybu

 

Cristel - V1, VTV

9,5 letá fena ve výborné výstavní kondici, velmi hezká fenčí hlava, nůžkový skus, výborná kostra, výborné úhlení, výborné předvedení

Coursing - Medlánecký sysel

03.04.2016 19:55

Dne 2.4.2016 na letišti v Mendlánkách proběhl první letošní coursingový závod Medlánecký sysel. Poprvé v historii se sešlo tolik kavalírů, aby byla otevřena kategorie KKCHS psi i KKCHS feny. Sice jen tak tak (3 psi a 3 feny), ale v průběhu roku by se měl počet závodících kavalírků ještě o 2 feny zvýšit a příští rok si začne vyběhávat licenci i naše Caliopka a ještě fenečka z Ostravy Maruška. Tak se moc těším, že závody budou o to zajímavější a napínavější :) 

 

A tady jsou výsledky z letošního sysla:

KKCHS feny:

1.misto FRENZY z Derylova panství (336 bodů)
2.misto ESTELLE BLACK z Šostýnského podhradí (318 bodů)
3.misto RAMONA ze Západní straně (312 bodů)

 

KKCHS psi:

1.misto HERMINEK HENRI NIKIPPE + celkový vítěz cele FCI IX (340 bodů)
2.misto QUENTIN Flowers City
3.misto ARNIE z Čertova poupěte

 

A naše Frenzy navíc získala titul COURSING WINNER 2015 v kategorii KKCHS. Moc šikovnou holčičku máme :D

 

 

VÍTÁME NOVÉHO ČLENA SMEČKY

24.10.2015 12:00

Dnes k nám přibyla nová členka rodiny, krásná BT fenečka Caliope Black Orchid Dagymery

Bylo to velmi nečekané, ještě před pár dny bych si ani nepomyslela, že by nás mělo bylo více. Pak jsem ji ale uviděla na fotce a byla to láska na první pohled. Než jsem dostala doma svolení, tak si ji zamluvili jiní. Naštěstěstí ji nakonec odřekli, tak jsem si pro ni hned další den jela. Co kdyby náhodou si to chovatelka rozmyslela, že? :)

Doufám, že bude temperamentní tak, jak nám řekla chovatelka a bude to posila do našeho agility-coursingového týmu :D Zkusím se s ní projít i na nějaké výstavě, jestli se bude líbit. Ať to nakonec dopadne jak chce, tak ji přeji hlavně pevné zdraví a aby u nás byla šťastná :)

Coursing - Mstrovství Moravy pro nechrty Vítkov + bodovací závod Chlumec nad Cidlinou

04.10.2015 09:07

Mistrovství Moravy - Moravice u Vítkova - 28.9.2015

Byl to nejkrásnější závod sezóny. Ta sice ještě nezkončila, ale pochybuji, že se podaří postavit lepší dráhu v lepším terénu. Dráha byla postavena v kopci ve zvlněném terénu, takže krásně prověřila kondičku všech psů. V jednom místě křížila cestu, takže prověřila i psychickou odolnost závodníků. Tady jsem si všimla, že Frenzy na vteřinku zaváhala, jestli opravdu má běžet tudy. Do druhého kola šla dokonce jako vítěz, o 1 bod před Hermínkem. Nakonec zkončila na druhém místě, ale i tak jsem na ni moc pyšná. Doufám, že ji stejná kondička vydrží ještě pár let :)

Výsledky kavalírů:

1.místo a Mistr Moravy - Hermínek Henry Nikippé (343 b.)

2. místo - Frenzy z Derylova panství (340 b.)

3.místo - Arnie z Čertova poupěte (314 b)

Estelle Black z Šostýnského podhradí měla nedoběh, musí do příště natrénovat

 

 

IV. Mistrovství Bearded Collií a bodovací závod pro nechrtí plemena - Chlumec nad Cidlinou - 3.10.2015

Na tento závod jsem jela hlavně proto, abych měla splněnou nominaci pro příští rok na Mistrovství ČR. Kdo ví, jak to s námi bude, kolik toho stihneme odjezdit, když budeme mít mimčo. Letos nám totiž mistrovstí o jeden nominační závod uteklo. 

Frenzy byla tentokrát jediným zástupcem kavalírů. Ve skupině byla společně s dvěma čínskými chocholatými psy. Měla jsem z nich strach, protože číňani běhají moc hezky a většinou mají víc bodů než kavalíři. Tentokrát se jim to ale moc nepovedlo, takže již z prvního kola měla Frenzy o 7 bodů víc než nejlepší číňan. Do druhého kola dali Frenzy do splečného běhu s lepším z nich. Moc ráda jsem nebyla, protože oni jsou většinou daleko rychlejší, než kavalíři a pak Frenzy z běhu nic nemá, když zaběhne třeba jen třetinu dráhu. Naštěstí ale tato holčička byla menší a řekla bych rychlostně stejně jak Frenzy. Navíc se na to vybodla už před první kladkou, asi se lekla, co za divného pejska s ní běží. Druhý číňan zase chytračil, nadbíhal až moc, na chvíli se ztratil.. takže to bylo jasné. Frenzy získala první místo (339 b.) a zároveň se stala nejlepším psem IX. sk. FCI. 

 

První zkoušky agility

26.09.2015 14:32

Po několika letech jsme se odvážili na oficiální agility. Přihlásili jsme se na trojzkoušky do Třebíče. A dopadlo to nad moje očekávání. Přála jsem si, abychom z těch tří běhů zaběhli alespoň jeden bez diskvalifikace. A podařilo se. V prvním běhu jsme dokonce doběhli na 3. místě bez chybičky. V druhém běhu malé odmítnutí na slalomu, celkové 8. místo. Třetí běh se nám nevydařil a dočkali se té očekávané diskvalifikace. Přitom to byl asi nejlehčí parkur ze všech. Trdlo jsem, no :) Ale jsem nadmíru spokojená, plán byl splněn, dokonce přeplněn. A já se raduji z prvního zápisu ve výkonostním průkazu, který mám doma už asi 2 roky :D

 

Brněnské psí dny 2015

04.07.2015 20:00

Neoficiální závody agility "Brněnský dráček" v rámci akce Brněnské psí dny

Letos se nám dařilo, sice maličko méňě, než minulý rok, ale i tak musím hodnotit výkon mých holek jako výborný. Hlavně Cristel, která přece jen už má svůj věk. Počasí také nezklamalo, jako již tradičně bylo vedro jak v peci. Příště prosím tak o 10 stupňů míň :D

 

1.běh - TUNELIÁDA

Frenzy - 5.místo z 23, čistý běh        VIDEO

Cristel - 11.místo z 23, čistý běh       VIDEO

 

2.běh - JUMPING

Frenzy - 1.místo z 12, čistý běh        VIDEO

Cristel - 11.místo z 12, 1 odmítnutí    VIDEO

 

3.běh - AGILITY

Frenzy - 4.místo z 12, 1 odmítnutí    VIDEO

Cristel - 2.místo z 12, čistý běh        VIDEO

 

SOUČET - JUMPING + AGILITY

Frenzy - 2.místo

Cristel - 4 místo

Bystrá blecha, Tišnov

27.06.2015 17:02

Neoficiální závody agility v Tišnově - Bystrá blecha - kategorie pokročilí S

 

Frenzy - jumping - 1 chyba, 1 odmítnutí - 2.místo ze 3    VIDEO

            - agility - 1 chyba - 1.místo ze 4                        VIDEO

Cristel - jumping - 2 chyby, 1 odmítnutí - 3.místo ze 3     VIDEO

            - agility - 2 chyby, 1 odmítnutí - 3.místo ze 4      VIDEO

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

[CNW:Counter]