Novinky

Coursing - Medlánecký sysel

03.04.2016 19:55

Dne 2.4.2016 na letišti v Mendlánkách proběhl první letošní coursingový závod Medlánecký sysel. Poprvé v historii se sešlo tolik kavalírů, aby byla otevřena kategorie KKCHS psi i KKCHS feny. Sice jen tak tak (3 psi a 3 feny), ale v průběhu roku by se měl počet závodících kavalírků ještě o 2 feny zvýšit a příští rok si začne vyběhávat licenci i naše Caliopka a ještě fenečka z Ostravy Maruška. Tak se moc těším, že závody budou o to zajímavější a napínavější :)

A tady jsou výsledky z letošního sysla:

KKCHS feny:

1.misto FRENZY z Derylova panství (336 bodů)
2.misto ESTELLE BLACK z Šostýnského podhradí (318 bodů)
3.misto RAMONA ze Západní straně (312 bodů)

KKCHS psi:

1.misto HERMINEK HENRI NIKIPPE + celkový vítěz cele FCI IX (340 bodů)
2.misto QUENTIN Flowers City
3.misto ARNIE z Čertova poupěte

A naše Frenzy navíc získala titul COURSING WINNER 2015 v kategorii KKCHS. Moc šikovnou holčičku máme :D

VÍTÁME NOVÉHO ČLENA SMEČKY

24.10.2015 12:00

Dnes k nám přibyla nová členka rodiny, krásná BT fenečka Caliope Black Orchid Dagymery

Bylo to velmi nečekané, ještě před pár dny bych si ani nepomyslela, že by nás mělo bylo více. Pak jsem ji ale uviděla na fotce a byla to láska na první pohled. Než jsem dostala doma svolení, tak si ji zamluvili jiní. Naštěstěstí ji nakonec odřekli, tak jsem si pro ni hned další den jela. Co kdyby náhodou si to chovatelka rozmyslela, že? :)

Doufám, že bude temperamentní tak, jak nám řekla chovatelka a bude to posila do našeho agility-coursingového týmu :D Zkusím se s ní projít i na nějaké výstavě, jestli se bude líbit. Ať to nakonec dopadne jak chce, tak ji přeji hlavně pevné zdraví a aby u nás byla šťastná :)

Coursing - Mstrovství Moravy pro nechrty Vítkov + bodovací závod Chlumec nad Cidlinou

04.10.2015 09:07

Mistrovství Moravy - Moravice u Vítkova - 28.9.2015

Byl to nejkrásnější závod sezóny. Ta sice ještě nezkončila, ale pochybuji, že se podaří postavit lepší dráhu v lepším terénu. Dráha byla postavena v kopci ve zvlněném terénu, takže krásně prověřila kondičku všech psů. V jednom místě křížila cestu, takže prověřila i psychickou odolnost závodníků. Tady jsem si všimla, že Frenzy na vteřinku zaváhala, jestli opravdu má běžet tudy. Do druhého kola šla dokonce jako vítěz, o 1 bod před Hermínkem. Nakonec zkončila na druhém místě, ale i tak jsem na ni moc pyšná. Doufám, že ji stejná kondička vydrží ještě pár let :)

Výsledky kavalírů:

1.místo a Mistr Moravy - Hermínek Henry Nikippé (343 b.)

2. místo - Frenzy z Derylova panství (340 b.)

3.místo - Arnie z Čertova poupěte (314 b)

Estelle Black z Šostýnského podhradí měla nedoběh, musí do příště natrénovat

IV. Mistrovství Bearded Collií a bodovací závod pro nechrtí plemena - Chlumec nad Cidlinou - 3.10.2015

Na tento závod jsem jela hlavně proto, abych měla splněnou nominaci pro příští rok na Mistrovství ČR. Kdo ví, jak to s námi bude, kolik toho stihneme odjezdit, když budeme mít mimčo. Letos nám totiž mistrovstí o jeden nominační závod uteklo.

Frenzy byla tentokrát jediným zástupcem kavalírů. Ve skupině byla společně s dvěma čínskými chocholatými psy. Měla jsem z nich strach, protože číňani běhají moc hezky a většinou mají víc bodů než kavalíři. Tentokrát se jim to ale moc nepovedlo, takže již z prvního kola měla Frenzy o 7 bodů víc než nejlepší číňan. Do druhého kola dali Frenzy do splečného běhu s lepším z nich. Moc ráda jsem nebyla, protože oni jsou většinou daleko rychlejší, než kavalíři a pak Frenzy z běhu nic nemá, když zaběhne třeba jen třetinu dráhu. Naštěstí ale tato holčička byla menší a řekla bych rychlostně stejně jak Frenzy. Navíc se na to vybodla už před první kladkou, asi se lekla, co za divného pejska s ní běží. Druhý číňan zase chytračil, nadbíhal až moc, na chvíli se ztratil.. takže to bylo jasné. Frenzy získala první místo (339 b.) a zároveň se stala nejlepším psem IX. sk. FCI.

První zkoušky agility

26.09.2015 14:32

Po několika letech jsme se odvážili na oficiální agility. Přihlásili jsme se na trojzkoušky do Třebíče. A dopadlo to nad moje očekávání. Přála jsem si, abychom z těch tří běhů zaběhli alespoň jeden bez diskvalifikace. A podařilo se. V prvním běhu jsme dokonce doběhli na 3. místě bez chybičky. V druhém běhu malé odmítnutí na slalomu, celkové 8. místo. Třetí běh se nám nevydařil a dočkali se té očekávané diskvalifikace. Přitom to byl asi nejlehčí parkur ze všech. Trdlo jsem, no :) Ale jsem nadmíru spokojená, plán byl splněn, dokonce přeplněn. A já se raduji z prvního zápisu ve výkonostním průkazu, který mám doma už asi 2 roky :D

Brněnské psí dny 2015

04.07.2015 20:00

Neoficiální závody agility "Brněnský dráček" v rámci akce Brněnské psí dny

Letos se nám dařilo, sice maličko méňě, než minulý rok, ale i tak musím hodnotit výkon mých holek jako výborný. Hlavně Cristel, která přece jen už má svůj věk. Počasí také nezklamalo, jako již tradičně bylo vedro jak v peci. Příště prosím tak o 10 stupňů míň :D

21.05.2015 18:35

Lucinka se již loni dožila 10 let. Nevím proč, ale měla jsem stále v hlavě, že titul Stříbrný veterán se uděluje až v 11 letech, takže jsem loni nic neřešila a začala to řešit až letos. Proto jí byl tento titul udělen až tak dlouho po jejích 10 narozeninách.

Neoficiální závody agility Blansko

26.04.2015 17:00

Cristel - začátečníci - 7.místo z 9 - byla moc šikovná na to, co vždy provádí. Utekla jen jednou, jinak se docela soustředila
Frenzy - pokročilí - 5. místo ze 7 - málem měla 2x čistý běh, kdybych neuspěchala ten prokletý slalom. Ve druhém běhu už jsem byla opatrná a už to bylo v pořádku.

Smutná zpráva

20.04.2015 10:44

Dnes nás navždy opustil Derylek. Odpočívej v pokoji broučku, všichni tě máme moc rádi. Pozdravuj tak všechny ostatní pejsky, co už tu s námi nejsou.

Neoficiální agility Ráječko

11.04.2015 13:34

Frenzy poprvé běžela v pokročilých. Vůbec se nám ale nedařilo, v prvním běhu - jumpingu - jsme se diskvalifikovali a  druhém běhu - agility - jsme nasbírali chyby na slalomu, tak jsme zkončili 6. z 10. Ale aspoň to nebyla 2x diskvalifikace :D

04.04.2015 18:56

Frenzy z Derylova panství - 2.místo ze 4, 313 bodů

Cristel dostala od Českého psa Ocenění za úspěšnou coursingovou kariéru - krásnou dečku.

NVP Brno

04.01.2015 16:55

Cristel - V1 ve třídě veteránů
posudek: 8 letá fena, milá hlava, nůžky, výborně osvalené tělo se správným pohybem, výborně se předvádí
Já jsem tak šťastná :D

Cristel má 8 let

21.11.2014 09:17

Dnes Cristel slaví 8 let a tím se oficiálně stává důchodcem :D V lednu půjde na národce v Brně do veteránů :)

Cristelko, přejeme ti hlavně hodně zdravíčka, ať jsi tu s námi ještě minimálně dalších 8 let :)

Neoficiální závody agility, Brněnské psí dny

12.07.2014 19:00

Celý rok jsme se těšili na tuto akci. Minulý rok se nám to sice moc nepovedlo, ale i tak to bylo hrozně fajn. A tak stejně i letos.

Běžěly se 3 parkury. První byla hra, druhý jumping a třetí agiity.

Frenzy totálně zvorala hru, kde měla 2 odmítnutí, takže byla ze 23 psů až na 21. místě. Cristel zaběhla bez chyby, ale pomalu, takže skončila uprostřed - na 11. místě.

Jumping se povedl oběma holkám, obě bez chyby. Z 13 psů byla Frenzy na 4.místě a Cristel na 6.

Agility měla bez chyby Frenzy, která skončila na 2.místě a Cristelka s jedním odmítnutím na 4.místě. Na startu bylo už jen 10 psů, ostatní to asi vzdali.

Nakonec se ještě vyhlašovaly celkové výsledky, kdy se počítá jumping + agility. Tady jsem byla překvapená nejvíc. Cristelka obsadila krásné 3.místo a Frenzy na úžasném 1.místě :D Stále tomu nemůžu uvěřit, toto by mě nenapadlo ani v nejbujnějších představách :)

Neoficiální závody agility, Bystrá blecha, Tišnov

29.06.2014 19:12

Byly to letos naše první agility závody. Běžet jsem musela s Cristelkou i Frenzulkou, protože David si v týdnu pohnul s kolenem a běžet tak nemohl. Bylo to docela náročné. ale dech mi nakonec stačil i pro Frenzynčin běh. Cristel měla v obou bězích po jedné chybě, Frenzy zaběhla oba krásně čistě. Skončily jsme s Frenzy na 2x 2.místě a s Cristel na 1x 3.místě a 1x 4.místě.