Novinky

Agility - Předklášteří

22.09.2013 15:02

Na tyto neoficiální závody jsem přihlásila jen Frenzuli. Cristelku jsem tentokrát nechala doma.

Jumping - 2 chyby - 1.místo

Agility - čistý běh - 1.místo

Coursing - Mistrovství Moravy, Dolní Domaslavice

21.09.2013 15:14

Protože se mi moc líbila Cristel na srpnovém Mistrovství ČR, kde dělala sparinga Frenzynce, rozhodla jsem se přihlásit do tohoto závodu i ji. Původně jsem nechtěla jet, je to přece jen obrovská dálka.
Nakonec mě přesvědčili další dva kavalíři, kteří si zde dělali licenci. V sobotu s námi měli první dva sólo běhy a v neděli, kdy běhali chrti, si zaběhli zbývající 2 párové běhy. Takže za víkend si oba dva stihli udělat licenci. Moc gratuluji Arniemu z čertova pupěte (maj. Barbora Staufčíková) a Ramoně ze Západní stráně (maj. Markéta Řeháčková) ke získání coursingové licence. Konečně máme pořádné soupeře :D  A rozdáme si to hned v listopadu na brněnském Honu na lišku :)
Teď ale zpět k samotnému závodu. V naší kategorii IX.FCI běželi 3 psi. Naše 2 kavalírky  Frenzy  a Cristel a velký pudl. V prvním kole se moc nepředvedla Cristel, která opět začala chytračit, takže po několika prvních metrech se rozhodla počkat na střapec v cíli. Naštěstí tudy střapec projížděl ještě do druhé poloviny tratě, tak si zaběhla alespoň tu. Myslela jsem si, že bude mít nedoběh, ale nakonec získala 112 bodů. Frenzy měla 176 bodů a pudl 181 bodů. Druhá trať byla hodně technická a hodně těžká. Cristel tentokrát utíkala asi do dvou třetin, kde se jí Frenzy vzdálila natolik, že střapec ztratila a bohužel se vydala hledat ho na opačnou stranu. Takže do cíle doběhla akorát Frenzy.
Nakonec na 2.místě skončila Frenzy (349 bodů) a na 3. místě Cristel (263 bodů)

 

Coursingové mistrovství ČR - Slušovice

25.08.2013 20:00

Frenzy - 1 místo, Mistr ČR

Do tohoto závodu jsme se museli nominovat, což se Frenzy podařilo.  Je to největší závod sezóny, tak jsme se moc snažili, abychom mohli jet.

Po malém tréningu na klubovém kavalíři setkání jsem se rozhodla přihlásit i Cristel. Ona ale neměla splněnou nominaci, tak běžela jen tréning a jako sparing Frenzy. Jak někteří víte, tak Cristel mi poslední 2 sezóny nechtěla běhat, takže jsem ji nikam nehlásila. Tato pauza jí udělala dobře a ona opět začala střapec sledovat, což jsem si právě na klubovém setkání potvrdila.

V neděli brzy ráno jsme vyrazili do Slušovic. Cestou pršelo, tak jsem měla strach, aby závod nebyl odvolaný. Ale naštěstí ve Slušovicích bylo docela hezky. Během dne spadlo jen pár kapek a pršet začalo až během vyhlášení výsledků a už nepřestalo. Tak jsme měli veliké štěstí.

Frenzy s Cristel běžely hned první běh závodu. Držela jsem oběma holkám pěsti. Přiznám se, že víc Cristelce, aby se opět neotočila za první kladkou.  Ale šlo jim to krásně, obě doběhly do cíle plné sil. Jen jsem byla překvapená, že nám natáhli kratší trať než ostatním. Nestala se nějaká chyba? Nebudeme mít míň bodů? Raději jsem se šla zeptat pořadatelů. Prý nám a ještě krysaříkům dají kratší. Dobře no. Vlastně, proč ne. Frenzy by to sice zvládla oběhnout 2x dokola, ale Cristel přece už jen má svůj věk, navíc po tak dlouhé pauze.  Po prvním kole jsme měli 170 bodů. Stejně, jako další pes v naší skupině, velký černý pudl. Druhé kolo bude určitě nervák :)

V druhém kole jsme si nechali natáhnout už delší trať. Však nejsme žádný prťata :) I tento delší běh, cca 700m, holky krásně odběhly. Na Cristel ale bylo vidět, že jí to dalo zabrat. Přece jen, není v takové kondici jak Frenzy, které musíme házet aporty hodiny a hodiny, občas i celé dny :) Ještě jsem se podívala na běh pudla, jestli máme šanci. Ale přišlo mi, že všichni běží tak krásně, tak jsem si vůbec netroufla tipovat, jak to dopadne.

Konečné výsledky jsme se dozvěděli až na samotném vyhlášení. Jaké to bylo překvapení, když nejdříve vyhlásili pudla na druhém místě. O jeden jediný bod byla Frenzy na místě prvním a zároveň získala titul Mistr ČKS . Navíc jsme dostali speciální cenu od rakouské rozhodčí, paní Kronsteiner. Že byla překvapená rychlostí, jakou dokáže vyvinout tak malý pejsek. Byla jsem moc hrdá, jak je Frenzy šikovná.

 

Rodinné kavalíří setkání 2013

15.07.2013 15:21

Letos jsme se sešli opět na brněnské přehradě, kde už to všichni známe. Nevymýšlela jsem nic nového, protože je to tam moc fajn. Počasí nám přálo, bylo krásně teploučko, tak někteří kavošci strávili celou dobu ve vodě. I když se jim už bradičky třásly, stejně je nešlo vyhnat na souš :)

Na oběd jsme si zašli do restaurace U Kotvy a poté se vydali posedět opět na hrad Veveří. Doufám, že se všem účastníkům letošní setkání líbilo. Pár pejsků jsem viděla po několika letech, takže já jsem naprosto spokojená. Děkuji všem, kteří obětovali den a přijeli za námi :)

Letos se zúčastnili:

Aick z Derylova panství

Imperial Red Inu Yasha´s Bestia

Akira z Derylova panství

Emmy z Derylova panství s dcerou Cassie Mechový Achát

Erwin z Derylova panství

Ewan z Derylova panství

Anette z panství barona Skeneho

Aloise z panství barona Skeneho

A naše 4 loupežnice - Angela, Alexia, Cristel a Frenzy z Derylova panství

snad jsem na nikoho nezapoměla :D

 

Brněnské psí dny 13.7.2013

14.07.2013 17:44

Tento rok jsme byli poprvé a rozhodně ne naposledy :) Na neoficiální agility jsme přihlásili Frenzy a Cristel. Na bednu jsme se tentokrát nedostali. Ale s Frenzulí jen o fous, v agility jsme byli 4. Jinak ale žádná velká sláva. Musíme na příští rok lépe potrénovat :D

VIdea všech běhů:

Frenzy - tuneliáda - 14.místo z 29, čistý běh

Cristel - tuneliáda - 29.místo z 29, 4 odmítnutí, překročený čas

Frenzy - jumping - 17.místo z 20, 2 odmítnutí

Cristel - jumping - 19.místo z 20, 4 odmítnutí

Frenzy - agility -  4.místo z 20, čistý běh

Cristel - agility - 15.místo z 20, 1 odmítnutí

 

Klubové setkání kavalírů - Srnčí - 14.-16.6.2013

16.06.2013 20:00

Opět po roce se konalo klubové kavalíří setkání v Srnčí u Moravské Třebové. Moc jsme se na tento prodloužený víkend těšili. I proto, že zde letos probíhal nácvik coursingu a naše "mlaďošky" střapec milují :) Nakonec jsem z coursingu byla trochu zklamaná. Hlavně z přístupu paní z Blanska, která tam s navijákem přijela. Doufám, že to neodradilo lidi, kteří s pejsky běželi poprvé (a že tam několik nadějných pejsků bylo). Normálně tréningy i závody probíhají v daleko přátelštější atmosféře. Ale i přes toto všechno, děkuji klubu, že nácvik zajistil a zasponzoroval a že si tuto náramnou zábavu mohlo vyzkoušet tolik kavalírů :) 

Jinak bylo vše dokonalé. Poslechli jsme si přednášku Míši Čermákové na téma o krytí a vše kolem něj. To bylo opravdu velmi zajímavé. Večer vždy posezení u táboráku, první večer s opékáním špekáčků a druhý večer pro nás majitel kempu připravil občerstvení - výpečky, uzené, salátek.. mňamka :) Druhý večer také probíhala tradičně aukce, u které jsme se opět pobavili :)

V sobotu jsme s holkama absolvovali vyšetření srdíček a očí. Největší radost máme z Cristelky, která má v 6,5 letech stále srdíčko jako zvon. Výsledky všech vyšetření jsou hned pod tímto článkem.

V neděli probíhaly zkoušky Pes dobrý spoluobčan. Cristel byla přihlášená na nejvyšší úroveň, zlatou. Tušili jsme, že to nedopadne dobře, ale že vypadne na blbém přivolání.. no hanbou jsme se málem propadli :D Naštěstí jsme to nemotali sami, ze 4 psů tuto zkoušku udělal jen jeden. Na příští rok ale už víme, co máme trénovat, jak to má vypadat, tak je to pro nás velká výzva :) Doufám, že to příště zvládneme s Cristelkou i s Frenzulkou, která letos bez větších obtíží složila stříbrnou úroveň. 

 

Výsledky vyšetření - srdce:

Cristel - MVD neg.

Frenzy - MVD neg.

Angela - nalezeny příznaky šelestu

Alexia - nalezeny příznaky šelestu

 

Výsledky vyšetření - oči:

Frenzy - je prostá DOV

 

Výsledky zkoušky Pes dobrý spoluobčan:

Angela - stříbrná úrověň - splněno

Frenzy - stříbrná úroveň - splněno

Cristel - zlatá úroveň - nesplněno

 

 

Agility - Hopsavý speciál Heroltice

02.06.2013 20:00

Naše druhé neoficiální závody agility. Přihlásila jsem Cristel i Frenzy, obě do kategorie začátečníci XS. Bylo možné se přihlásit do nižší kategorie, proto to XS :) V kategorii SA bychom měli zbytečně chybu na dálce, kterou ještě nemáme zvládnutou, Cristel na ni šlape :(

V naší kategorii závodilo celkem 9 týmů. V prvním běhu jsme měli 11 překážek, z toho 2x změna ruky, jinak žádné záludnosi. Ve druhém běhu 12 překážek, celý parkur na levou ruku, ale tady už byly záludnosti, kdy se pejsek musel stáhnout, aby nevběhl do jiné překážky. Toto nám naštěstí šlo dobře, chyby máme hlavně u křížení, to nám stále moc nejde.

 

Výsledky dnešního jumpingu tedy jsou:

jumping 1 - Cristel - 8.místo (2 odmítnutí - oboje u tunelu)

                Frenzy - 7.místo (1 chyba - vrácení se z tunelu a 1 odmítnutí - zase tunel)

jumping 2 - Cristel - 6.místo (2 odmítnutí - tunel a dálka)

                Frenzy - 2.místo (1 odmítnutí - zase ten prokletý tunel :D)

 

Další závody máme 13.7.2013 v Brně na Brněnských psích dnech, tak doufám, nás přijdete všichni podpořit a držet nám pěsti :D

Agility - neoficiální závod Blansko

28.04.2013 18:00

Do závodu jsme přihlásili Frenzynku a Cristelku. Obě do kategorie superzačátečníci. V této kategorii se nás sešlo celkem 7. Z překážek jsme měli skočky, tunel a kruh na jumping a navíc áčko na agility. Holkám dělá největší problém kruh, tam se zasekly obě. Víme tedy, kde musíme pořádně zapracovat :)

Po jumpingu byla Cristel na šestém místě a Frenzy na pátem. Po agility jsme se vyhoupli výš a skončili jsme s Cristel na pátém místě a Frenzy na třetím místě :)

Coursing - Mistrovství Čech, Ptýrov

14.04.2013 22:00

Dnešek byl náročný. Z domu jsme vyjížděli něco málo po 4 hodině ranní a zpět jsme přijeli až ve 21 hodin. Co nás to jen napadlo, takovou dálku :D Určitě to ale stálo za to. Trať byla hezká a navíc jsme si poprvé vyzkoušeli běh s čínským chocholatým psíkem Viktorkou. No, je to znát, že má Frenzule kratší nožičky, Viktorka byla o dost rychlejší. I když se Frenzule snažila nadbíhat, tak to nestačilo. Po prvním kole jsme byli třetí, po druhém kole jsme se bohužel propadli na čtvrté. Tak snad příště to bude lepší. 

Frenzy - 325 bodů, 4 místo (ze 4)

Coursing - Medlánecký sysel

06.04.2013 21:01

Náš první letošní závod se vyvedl na jedničku s hvězdičkou. Frenzy byla pro nedostatek soupeřů zařazena do kategorie "Malý sólista" společně s číňanem a dvěma krysaříčkama. Jako sparinga měla malou jezevčičku, která ale běžela v jiné kategorii. Běžely spolu moc hezky, Frenzy byla o něco rychlejší, ale jezevčička si sem tam nadběhla, tak byly u střapce téměř zároveň. V druhým běhu Frenzule jezevčičce utekla a ta to vzdala. Naštěstí Frenzy běžela krásně celou trať až do cíle.

A jak, že Frenzule dopadla? Je vítěz :)))

Frenzy - kategorie "malý sólista" - 1.místo, 328 bodů (ze 4)

S tímto výsledkem je i na prvním místě v IX.FCI skupině (ze 3)

kompletní výsledky zde: https://www.ceskypes.cz/files/2013/vysledky_sysel.pdf

fotky od babootosha: https://babootosha.rajce.idnes.cz/Medlanecky_sysel_2013

A příští týden jedeme zase, tentokrát na Mistrovství Čech do Ptýrova :) Držte nám pěsti a tlapky, ať se nám opět daří :)

Éčka mají 5 let

20.01.2013 11:38

Vše nejlepší k narozeninám ERWINKU, ESTELLKO (Rubyšku), EMMY, EWANKU (Berýsku) a EVELINKO (Cherynko)!!

Veselé Vánoce

23.12.2012 20:04

CÉČKA mají 6 let

21.11.2012 00:00

Vše nejlepší k narozeninám CRISTEL, CARMELITO A CODÝSKU :)

 

COURSING - Hon na lišku

11.11.2012 16:25

Frenzy - IX.FCI feny, 5.místo (z 6), 347 bodů

Běželi jsme poprvé s papilonem, který myslím nakonec zkončil druhý. To byste nevěřili, jak je ten prcek rychlý, Frenzy mu tak tak stačila :) S námi ve skupině byli ještě 4 číňani, ti běhají taky moc dobře a dnes byli fakt suproví :)
 

více foto ze závodu nechrtů zde

COURSING - Brněnský zajíc

09.09.2012 21:22

Frenzy - 2. místo (z 5), 352 bodů

Závod se běžel v Olešnici. Dráha byla náročná a kopcovitá, ale moc pěkná. Frenzule v prvním kole zakopla o kladku a udělala kotrmelec, ale vůbec ji to nerozhodilo a běžela dál. V druhém kole běžela s jack russel teriérem a šlo jim to moc hezky. Byli silově i rychlostně vyrovnaní.
Za 3 týdny tam jedeme znovu, tentokráte na tréning :) A už se moc těšíme :)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

[CNW:Counter]