Novinky

Acana Cup

08.05.2011 18:31

V Pohořelicích se dnes běžel druhý závod seriálu o titul Lovec roku - ACANA CUP.

Cristel běžela ve třídě feny s PP do 45 cm. První běh se jí moc povedl. Sice se ztratila, ale nevzdala se a střapec docela rychle opět objevila. Z prvního kola měla 165 bodů, v celkovém pořadí byla 3. (z 5 fen)

Druhý běh se ale moc nepovedl. Startovalo se ze stejného místa do stejného směru, takže myslela, že asi poběží to stejné ještě jednou. Jaké to bylo překvapení, když první rovinka byla asi 2x delší. To Cristel vůbec nepochopila, zastavila se a koukala, co se děje. Pak se ještě asi na poslední čtvrtinu dráhy za střapcem rozběhla. Ztratila ale moc bodů, takže se posunula na 5.místo s celkovým počtem 226 bodů.

Moc nás překvapili pořadatelé, když vyhlásili největšího snaživce závodu právě Cristelku. Tomu sama ještě stále nevěřím :)

Fotky zde

3.4.2011 - Medlánecký sysel

03.04.2011 18:00

První závod ze seriálu o titul Lovec roku 2011 se konal na medláneckém letišti.

Závod běžela pouze Cristel a přihlášená byla do kategorie OPEN - feny s PP do 45 cm. Frenzy byla přihlášená pouze na tréning. Přes to obě holky běžely spolu.

V prvním kole ale Cristel zazmatkovala, po prvním zlomu se otočila k cíli, kde čekala, až ji Frenzy nažene střapec přímo do tlamy.

Druhé kolo už proběhlo jak se patří. Musím říct, že Cristel se běh opravdu moc povedl. Nicméně už ji to nezachránilo, protože z prvního kola měla nedoběh. Doufám, že stejně, jak běžela v druhém kole, poběží i za měsíc, kdy se koná druhý závod tohoto seriálu.

Článek od Zlatky Vicherkové

Kompletní výsledky závodu

Nový zkušební řád pro malá plemena

30.03.2011 15:41

Třeba se nám to bude někdy hodit :) Nejdříve se ale zaměříme na lehčí zkoušky :)

Top Coursing Runner 2011

08.03.2011 15:19

Byl vyhlášen 2. ročník soutěže o titul Top Coursing Runner 2011.

Pravidla byla oproti minulém ročníku pozměněna. Takže letos budeme patřit do kategorie IX.sk FCI.

Zatím jediný kavalír s licencí je Cristel a pro kategorii kavalírů bysme museli být 3. Což tím pádem nejsme :( V květnu si ale začne dělat licenci Frenzy. Uvidíme, jestli se přidají i další kavalírci a třeba již příští rok budeme mít opět svoji vlastní kategorii :)

Propozice

Cristel - výsledky sportovního snažení

01.03.2011 12:00

Cristel byla minulou i předminulou sezónou moc šikovná. Toto se jí podařilo vyběhat:

V soutěži Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska dopadla takto:

Sportovní šampion (splnila bodovou hranici pro tento titul)

Sportovec roku 2009 - 3.místo

V soutěži Top Coursing Runner 2010:

kategorie Cavalier King Charles Spaniel, feny - 1.místo

13.2.2011 - Dvourovinový závod

13.02.2011 18:00

Dnes se v Soběšicích konal náš první letošní závod.

Nebyl to typický závod, jak jsme zvyklí, neběželo se na body, ale na čas. I dráha byla nezvyklá, ve dvou částech byla překážka v podobě zástěny, kterou mohli vetčí pejsci přeskočit. Většina psů ji ale obíhala. Naše holky trochu zmátla, v prvním kole hledaly střapec rovnou za překážkou a nešlo jim, že střapec odběhl dále :)  Nakonec to ale dopře dopadlo a holky dobehly v úžasném čase.

Frenzy - 1minuta 9 sekund (nejlepší čas na dráze)

Cristel - 1 minuta 11 sekund (druhý nejlepší čas)