Novinky

Krajská výstava Brno Zetor

27.08.2017 16:23

Dnes nastoupila Caliope poprvé ve třídě otevřené. V našem kruhu posuzoval pan Robert Kubeš. Caliopka se krásně předvedla a získala známku Výborná 1 a vítěz třídy. 

Posudek: fenčí hlava, výborné oko, správně nasazené ucho, dobrý krk, ne zcela ideální hřbet, korektní úhlení, dobrá srst i pohyb

Caliopčiny první zkoušky agility

13.08.2017 14:09

Caliope se dnes poprvé zúčastnila zkoušek agility. Měření dopadlo dobře, naměřili jí 32 cm, tak je ve velikostní kategorii Small.

První zkouška dopadla na výbornou pouze s jednou shozenou tyčkou, jinak moc hezký běh. Ani houpačku neřešila. 

Druhou zkoušku jsme nedali, dostali diskvalifikaci na 4.překážce, kdy mi vběhla do tunelu druhou dírou. Jinak ale docela pěkný, slalom na druhý pokus a jinak bez zaváhání. 

Díky trenéři :)

 

krajská výstava Brno Eliot

29.07.2017 16:14

Posuzovala paní Zdena Jílková. Moc se jí líbila Caliopčina přátelská povaha, úžasný pohyb a krásná holčičí hlava. Vytkla jí akorát tu spáditou záď a níž nasazený ocas. To víme, že tam je naše slabina. Ale jinak vše super, dostala známku výborná 1 a vítěz třídy. Je to moje šikovná holčička :)

Brněnské psí dny

15.07.2017 20:00

Na Brněnské psí dny jsem se těšila hodně dlouho. Po dlouhém váhání jsem Caliopku a Frenzy přihlásila pouze na sobotní neoficiální agility závody. 

Nejdřív zmíním (pro mě jediný) nedostatek -  nedodržení předpokládaného času ukončení o cca 2 hodiny. Normálně by mi to až tak nevadilo, ale kvůli dětem a hlavně hlídání, je pro mě důležité být doma včas, aby se nestalo že příště hlídání nebude :/ Déšť vytýkat nemůžu. Možná to bylo i o něco příjemnější, než tropy. Pro psy každopádně :D 

Jinak to byl skvělý den. Parkury byly vcelku pěkně postavené, i když pro začátečníky poněkud těžší. Mně dala nejvíc zabrat tuneliáda pro pokročilé, tam jsem se zamotala, to se mi ještě nestalo :D Musím víc trénovat paměť, to už je teď jasné :) 

A takto jsme dopadli:

Caliope - kategorie začátečníci S - tuneliáda 3.místo/11

                                                    - jumping 2.místo/11

                                                    - agility 5.místo/11

                                                    - v součtu úžasné 3.místo :)

Frenzy - kategorie pokročilí S - tuneliáda DIS (ztratila jsem se)

                                                - jumping 2 odmítnutí 9.místo/9

                                                 -agility DIS (beztak zase moje chyba, tunel oběhla a vklouzla špatnou dírou)

A příští rok pojedeme doufám zase :)

Caliope - fotky z Intercanisu

13.07.2017 08:33

Tak už je mám a povedly se :) 

Kavalírkiáda.. aneb pánečku, neuteč mi!

10.07.2017 14:05

Na neděli jsme si naplánovali účast na historicky první Kavalírkiádě.. aneb pánečku, neuteč mi!

Bylo to setkání kavalírků, kde jsme si i zasoutěžili. Jako první přišel na řadu běh za pánečkem na 50m. Všechny naše 3 holky utíkaly moc pěkně. Caliope to na první pokus nedala úplně ukázkově, ale opravný běh se jí podařil a s časem 5,75s měla druhý nejlepší čas z 22 fen. Frenzy to zaběhla za 6,32s a jestli dobře počítám, tak by byla pátá. A Cristelce se to ve veteránech také moc povedlo a s časem 7,25s. byla průběžně na prvním místě.
V druhé disciplíně, v zákeřené uličce plné dobrot a hraček to pro nás dopadlo o něco hůře. Caliope i Frenzule neodolaly piškotkům, takže na bednu se nedostala ani jedna. Za to Cristelka byla hrozně šikovná, nevšímala si ničeho a běžela rovnou za mnou. Vyhrála tak kategorii veteránů o neuvěřitelných 7 sekund v součtu. Jsem na ni neskutečně pyšná :)
Díky všem, kteří tento krásný den připravili. Byla to velmi povedená akce a já se těším, na další ročník. 

Intercanis 2017

25.06.2017 19:45

Po roce opět na výstavě jako vystavovatel. S Caliope jsme pilně trénovaly a musím říct, že jsem s Caliopkou velmi spokojená. Hezky stála i chodila a bylo vidět, že jí to moc baví. Od pana Javorčíka máme i hezký posudek - fenka dobrého formátu, dobře utvářená hlava, korekt.nasazené uši, správný hrudník, oblá horní linie, strmější úhlení pánevních končetin, velmi dobrý charakter. Nicméně se mu ostatní holky líbily víc, takže dnes V4. 

Za její perfektní spolupráci jsem jí koupila její oblíbená kokina - měkké kuřecí proužky od Salače. A aby nám jen tak nedošly, tak hned půl kila :D Aby to holkám doma nebylo líto, tak pro Frenzu jsem pořídila vyčesávací hrabičky a pro všechny nový vyčesávací kartáč, aby byly stále krásné :D A hodná Calipe se samozřemě rozdělí i s tím kuřátkem :)

Nechala jsem Caliopku vyfotit u profi fotografky, až budou fotky hotové, tak se pochlubím :)  Už se těším :)

 

Kavalíří setkání Srnčí 2017

25.06.2017 19:33

16.-18.6.2017 jsme se zúčastnili kavalířího setkání v Srnčí u Moravské Třebové. Jako každý rok zde panovala přátelská nálada, nakonec i to počasí bylo docela fajn. V průběhu těchto 3 dnů jsme si poslechli něco o vystavování, jak správně svého kavalírka na výstavu upravit, jak má vypadat a  něco o dědičnosti barev. 

V pátek pan doktor koukl Caliopce na pately. Má 0/0, takže super, může dál běhat jak o život :)

V sobotu si Caliope nechala prohlédnout oči a opět vše v pořádku. Poté jsme byli přihlášení na bonitaci a ta také dopadla dobře. Má napsáno: Středně velká fena korektního rámce, výborná kostra, velmi dobrá hlava, rovná horní linie, spáditá záď s níže nasazeným ocasem, velmi dobré úhlení končetin, pěkné vybarvení, výborná kvalita srsti. Povaha výborná. Chrup kompletní, skus nůžkový. Výška 33 cm, délka 41 cm, délka nosu 3,7 cm. CHOVNÁ - jupííííí :D

A v neděli jsme si ještě společně složili zkoušku Pes dobrý spoluobčan - bronzová úroveň. A byli jsme pochválený, jak spolu krásně spolupracujeme :) A na příští rok se máme opět co učit, už se moc těším :)

Coursing - Mistrovství Moravy

01.06.2017 07:53

27.5.2017 se v areálu JK Blatiny konal coursingový závod Summer Wind Cup, který byl zároveň i mistrovstvím Moravy. Terén byl velmi náročný, trať postavená ve svahu, neposekaná louka, odkvetlé pampelišky. 

V prvním kole se většina malých psů ztrácela a kavalíři nebyli výjimkou. Dohledávali tak urputně, že ani nešli odvolat a až se je podařilo chytit, tak byli tak vyfluslí, že nám rozhodčí nepovolili pokračování běhu a opravný běh přesunuli až na konec závodního pole, což bylo asi tak za hodinku. I v tomto běhu se ztratili, ale odchytli jsme je dřív, než se stačili unavit, takže mohli pokračovat z místa, kde se jim střapeček ztratil. A pak už doběhli krásně do cíle. 

V druhém kole už běželi všichni 3 bez zaváhání. 

Máme do příště co trénovat - hlavně tu vytrvalost. Společně s rychlostí toto rozhodlo o vítězi. 

1. místo - Hermínek Henri Nikipé - 347 bodů, Mistr Moravy

2. místo - CaliopeBlack Orchid Dagymery - 344 bodů

3. místo - Arnie z čertova poupěte - 307 bodů

Mazaný zajíc

16.04.2017 12:41

COURSING: Mazaný zajíc - Brno Medlánky

Caliope zde úspěšně zahájila svoji závodní kariéru, s 339 body zvítězila ve skupině IX.FCI mix. Frenzy byla na druhém místě s 322 body. Jsem pyšná na obě, jsou to moje šikulky :)

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=RY_MYQ1P6TY&edit=vd

Coursing Winner 2016

14.02.2017 08:41

Již jsou výsledky z celoroční soutěže Coursing Winner a kavalíři dopadli takto:

1. místo (31 bodů) - Frenzy z Derylova panství

2.místo (30 bodů) - Hermínek Henri Nikippé

3.místo (29 bodů) - Quentin Flowers City

4.místo (15 bodů) - Arnie z Čertova poupěte

Ostatní nezaběhli minimálně 3 bodovací závody, ale třeba letos se zadaří a o titul Coursing Winner 2017 také zabojují :)

 

Frenzy také získala titul Coursing Master za 25 zaběhnutých závodů.

 

Všem kavalírům moc gratuluji, jste moc šikovní pejsánci :* 

 

R.I.P. Lucinko

23.01.2017 08:30

Lucinko, naše nejhodnější princezno,

 snad jsi u nás měla krásný život, pozdravuj nahoře všechny pejsky, co už tu s námi nejsou. 

Teď už je ti zase dobře, budem na tebe s láskou vzpomínat :*

 

Lexinka zemřela cestou na veterinu 22.1.2017 ve 22:30h

Coursing - Caliope tréning

27.11.2016 12:30

Dnešním dnem začíná Caliope běhat zapisované tréningové běhy. Pro jistotu jsem jí nechala natáhnout kratší trať (540m), protože předchozí tréningy byly poněkud váhavé. Tentokrát si zaběhla poprvé párový běh s naší Frenzulí a šlo jí to náramně. Doufám, že takhle krásně poběží vždycky :D Plán je teď tedy takový, že si stihne vyběhat coursingovou licenci do jara, aby v polovině dubna 2017 mohla běžet svůj první závod :)

 

VIDEO druhého párového běhu, Caliope je ta rychlejší. 

Coursing - Brněnská točka

01.10.2016 19:00

Dnes se ve Vranově u Brna konal první bodovací závod klubu Moravský coursing - Brněnská točka.


Trať byla velmi náročná, klikatá, postavená ve svahu, tak i větším psům dala zabrat. Všichni tři kavalírci byli šikovní a doběhli v pořádku do cíle, ve druhém kole dokonce téměř společně "zajíčka" dohnali a zakousli :)


1.místo - Hermínek Henri Nikipé - 339 bodů
2.místo - Frenzy z Derylova panství - 334 bodů
3.místo - Arnie z Čertova poupěte - 320 bodů


Pro Frenzy to byl již 20. zaběhnutý závod, tím pádem má splněné podmínky pro titul COURSING MASTER. Je prvním kavalírkem v historii coursingu, který má splněno. Ostatní si musí ještě pár sezón zaběhat :)


Jestli bude Frenzy běhat i příští sezónu je zatím ve hvězdách, ale pevně věřím, že si ještě pár střapečků uloví :)

 

28.9.2016 - Trojzkoušky agility, Třebíč

29.09.2016 14:35

Rozhodčí Tomáš Glabazňa

SA1 první - DIS
SA1 druhá - výborná, 7.místo, 1 odmítnutí
SA1 třetí - výborná, 1. místo, čistý běh

Konkurence byla velká, v SA1 nás bylo 12. S výsledky jsem velmi spokojená, 2x výbornou a ještě k tomu 1.místo, o tom se mi ani nesnilo :)
V prvním běhu jsem to pos...a já, Frenzy minula skočku a já ji pak na ni navedla z druhé strany, naše specialita :D
Druhý běh se již povedl. Rozhodčí vyměnil slalom za houpačku, tak jsem si říkala "No super, další dis", protože houpačku ještě nemáme úplně dodělanou, vždycky ji Frenzynce trochu přidržím, aby tolik nebouchla. Tady měli ale houpačku pěknou, ani moc děsivé rány nedělala. Tak jsem to riskla, původně ji chtěla navést jen tak do poloviny, aby se sklápěla pomaleji, ale Frenzulka si doběhla pěkně až na konec, jak to má naučené, takže trochu to bouchlo, Frenzy se maličko koukala, co se stalo, ale běžela pak normálně dál. Pak jsem ji blbě navedla na tunel, takže jedno odmítnutí, ale doběhnuté bez dis. Takže skvělé, Frenzuli za to pusinkuju ještě teď :D
No a třetí už jsem brala spíš jen cvičně, protože plán - doběhnout jednou bez dis - jsme měli splněný. Frenzule bez zaváhání proběhla celý parkur bez chybičky a zvítězila. Radostí jsem skákala asi kilometr vysoko :)
Tak ještě uvidím, jak se nám bude dařit s houpačkou jinde a pokud bychom ten strach z bouchnutí konečně překonali, tak bych i přemýšlela o přestupu do A2, ať je nějaká sranda, ale nechci zatím předbíhat :)

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

[CNW:Counter]