Novinky

KV Zetor 2019

01.09.2019 17:57

Krajská výstava Brno, Zetor - pos.Olga Dolejšová

Caliope Black Orchid Dagymery - V1, VT

 

Chodit se ji nechtělo, čmuchání bylo daleko zábavnější. Potvora jedna :D 

Díky Míšo za předvedení, já vím, že to líp nešlo :D

 

Posudek: dobrá hlava, správně zavěšené ucho, pěkný pigment, nůžky, dobrý krk a linie hřbetu, mírně níže posazen ocas, velmi dobrá vpředu, hluboký hrudník, PK dobře úhlené, typická srst

 

Ráchel zůstává u nás

26.08.2019 11:31

Prcek, jak jsme Ráchelku přejmenovali, zůstane u nás. David rozhodl. A já jsem i ráda, je to kašpar :)

Prcka máme (zcela neplánovaně) v dočasné péči od 13. srpna 2019. Hned jsme si ji oblíbili, i když se tomu člověk brání, když má pejska v dočasce, tentokrát se nám to nějak nepodařilo. I když k Davidovi si stále hledá cestu, on byl ten, který to první řekl nahlas.. a já se tomu nebráním. Ještě to není oficiální, papíry k adopci teprve budeme podepisovat. Bude to náš první strakatý "kavalírek"

Opustila nás Cristelka

06.08.2019 18:00

Caniska na integračním táboře

09.07.2019 20:00

Caniska v Břeclavi. Bylo to úžasné dopoledne ve stacionáři UTILIS, nové zkušenosti k nezaplacení. Pejsci i děti byli moc šikovní. Caliopka i přes včerejší trable s osinou vše zvladla na jedničku s hvězdičkou :)

Já samozřejmě opět zmatená jak Goro před Tokiem :O Cesta tam ještě v pohodě, to jsem vyrazila s dostatečným předstihem a tak nějak se držela lidí.
Nazpět jsme přišli na nádraží a vlak měl jet za 10 minut, tak jsme utíkali na nástupiště, vláček jsme stihli. No, nasedli jsme do žlutého, doteď nevím, jestli nám na to platila jízdenka od ČD, nikdo to nekontroloval, jen nás paní vyhodila z místa, že to je její sedadlo. Byli jsme v krásným vagónku s obsluhou, ale raději jsem dělala, že tam nejsem.. (edit: už vím, neplatila, byli jsme černí pasažéři :D)


Už jsem doma, nikde jsem se neztratila, mise byla úspěšná :D

  

Čebínské dvojzkoušky

16.06.2019 12:00

Dnešní zkoušky agi. Trať byla lehká, nicméně my se dokážeme disknout kdekoliv. V prvním běhu, na třetí překážce... Nic naplat, musím doma zprovoznit překážky a začít trénovat i sama.
Druhou zkoušku jsme zvládly, sice s odřenýma ušima, ale je to tam. Poprvé ve dvojkách bez DISK, máme VD. Snad to od teď půjde jen líp a líp. Dokonce jsme se vešly do času, i když jsme měly chybu i odmítnutí, za čas jen necelé 3 bodíky. Takže to je dobrá zpráva, třeba to příště zvládneme čistě a i do toho času se v pohodě vlezeme :D

Cristel je zlatý veterán

30.05.2019 10:59

Cristelka je oficiálně Zlatý veterán. Beruško naše, ještě dlouho tu s námi buď

Psí triky pro začátečníky

28.05.2019 11:56

Něco málo triků, co jsme se naučili v kurzíku Kristýny Hrnčířové www.dogdancingbrno.cz
Ještě několik triků máme rozpracovaných, snad to do pokračovacího kurzu doladíme

 

RIP Baxter

26.05.2019 18:34

Canisterapie

28.04.2019 10:26

Dlouho jsem zde nedávala žádné příspěvky, čímž se moc omlouvám, ale fakt nějak nestíhám

Ono se toho tedy moc nestalo, ale něco maličko přece jen.

S Caliope jsme se 30.3. neplánovaně zúčastnily canisterapeutických zkoušek a složily na úžasných 100 bodů (ze 100). Zkoušku jsme skládaly v LDN Valtice, pod Canisterapeutickým sdružením Jižní Morava

Jen v rychlosti, z čeho se zkouška skládala - přístup k jídlu, cizím lidem, reakce na pach, zvuky, něco malicko z poslušnosti.. koho by zajímalo více, můžete se podívat zde (dole "výňatek z řádu")

 

 

26.4. jsme si šly naše dovednosti ověřit do školky, Caliopka byla úžasná, pár návštěv a bude z ní profík :) Se mnou je to horší, ale slibuji, že se polepším a budu se učit a učit a učit, abych s Caliopkou držela krok :D

 

 

Háčka jsou v nových domovech

25.01.2019 18:40

Všechna mimina z vrhu H jsou v nových domovech. Děcka, tak nám neudělejte ostudu :) Mějte krásný, šťastný a dlouhý život :)

Zleva: Honey, Hélios (Charly), Hurricane (Riky) a Hádes (Alešek)

Háčka jsou na světe

11.11.2018 11:47

7.11.2018 jsme se dočkali štěňátek. porod byl tentokrát těžký, neobešli jsme se bez pomoci doktorů. 

První se narodil BT kluk, toho ještě Caliope vytlačila sama. Kluk se narodil venku, doma nechtěla Caliopka z nějakého důvodu rodit. Druhý miminko se už zaseklo v porodních cestách, oxytocin nezabral. Byla to BT holka, tu už museli tahat doktoři na veterině. Holčičce natrhli ouško, snad to bude v pořádku a nepřijde o něj. Ale hlavně, že holčička to přežila, byla tam zaseklá docela dlouho. Třetí a čtvrté miminko byli rubínoví kluci. Páté mimčo už vytáhnout nešlo, ještě bylo daleko, tak jsme se přeci jen tomu císaři nevyhli. Ještě v bříšku se mimčo hýbalo, ale asi vše trvalo moc dlouho a rubínová holčička to nakonec nerozdýchala :´(

Porodní váhy miminek: BT kluk - 252g, BT fena - 269g, RU kluk 1 - 251g , RU kluk 2 - 272g

 

11.11.2018 

Mimča se mají k světu. Největší jedlík je holčička. Aktuální váhy jsou BT kluk - 340g, BT fena - 361g, RU kluk 1 - 345g , RU kluk 2 - 332g. Jména prozatím nemají, stále vymýšlíme :) 

BT fena                                                             BT pes

 

RU pes 1                                                                  RU pes 2

 

10.1.2019

No, tentokrát jsem ty novinky na stránkách trochu odflákla. Ale všichni noví pánečci jsou pravidelně informováni o dění, mají fotky a hlavně videa. Fotek moc nemám, tedy těch, kde by bylo vidět nějaké štěně. Většinou mám jen černé a hnědé fleky :)

Pozítří jde holčička k novým pánečkům, bude bydlet společně s naší Ginny. Tak snad se holky brzy spřátelí a bude z nich nerozlučná dvojka :)

Alešek jde o týden později a Riky za 14 dní. 

Pár fotek se mi podařilo zachytit venku, takže představuji všechny háčka společně s jejich jmény :)

        

Hádes (Alešek)                                                                              Honey

 

        

Hélios                                                                         Hurricane (Riky)

 

 

 

Čekáme štěňátka

01.10.2018 14:58

Na začátku listopadu 2018 čekáme štěňátka v RU a BT kožíšcích. 

Maminkou se podruhé stane naše Caliopka a tatínkem je krásný a zdravý rubínový pejsek Atrey Linden Leaves. 

 

Krajská výstava Brno Zetor 2018

10.09.2018 09:24

Na této výstavě měly premiéru hned dvě naše holčičky - Ginny a Gilly. Obě se předváděly moc hezky, moc jim to slušelo a obě si ve třídě dorostu vyběhaly známku Velmi nadějný 1. Ještě dodatečně moc gratuluji, jste moc šikovný :)

Měla jsem přihlášené i moje holky - bohužel Cristel i Caliopka se rozháraly, potvory jedny.. takže my tentokrát nic. Tak snad příští rok...

 

Degenerativní myelopatie

21.06.2018 21:56

A máme výsledky Caliopky - bohužel je postižená

Degenerativní myelopatie | SOD1 | c.118G>A     homozygotní mutanta (P/P)

 

No co už. Teď budu akorát doufat, že se to neprojeví. Až donedávna jsem o této nemoci vůbec nevěděla, tak doufám, že o ní nebudu vědět dál..

Dobrá zpráva po miminka z vrhu G je, že tatínek je zdravý, takže žádné štěňátko není postižené. Všechny holky jsou přenašeči.

 

Degenerativní myelopatie

 

Kavalíří setkání Srnčí 2018

17.06.2018 22:23

Letos jsem vyrazila jen s Caliopkou. Cristelka zůstala s pánečkem doma.

 

V sobotu za námi přijela Caliopčina dcerka Ginny. To je ale šídlo :) Hrozně roztomilý stvořeníčko, veselá a hravá, dokonce celou dobu běhala bez vodítka, paničku si hlídala. To by Caliopka mohla od ní okoukat :D

 

V  neděli jsme složili  stříbrnou úroveň zkoušky Pes dobrý spoluobčan. Měla jsem z toho velký strach, protože jsem letos nějak nestihla trénovat. Calipce jsem úplně nevěřila v odložení a přivolání, to nejsou naše silné stránky. Ale dobrý, zvládli jsme to, zkoušející byl letos moc hodný a nikoho ze stříbrných nevyhodil :)

 

Poslechové vyšetření srdíčka dopadlo dobře, pan doktor nám udělal velikou radost. Srdíčko je jako zvon :)

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

[CNW:Counter]