Novinky

Mazaný zajíc

16.04.2017 12:41

COURSING: Mazaný zajíc - Brno Medlánky

Caliope zde úspěšně zahájila svoji závodní kariéru, s 339 body zvítězila ve skupině IX.FCI mix. Frenzy byla na druhém místě s 322 body. Jsem pyšná na obě, jsou to moje šikulky :)

4.místo (15 bodů) - Arnie z Čertova poupěte

Ostatní nezaběhli minimálně 3 bodovací závody, ale třeba letos se zadaří a o titul Coursing Winner 2017 také zabojují :)

Frenzy také získala titul Coursing Master za 25 zaběhnutých závodů.

Všem kavalírům moc gratuluji, jste moc šikovní pejsánci :*

R.I.P. Lucinko

23.01.2017 08:30

Lucinko, naše nejhodnější princezno,

snad jsi u nás měla krásný život, pozdravuj nahoře všechny pejsky, co už tu s námi nejsou.

Teď už je ti zase dobře, budem na tebe s láskou vzpomínat :*

Lexinka zemřela cestou na veterinu 22.1.2017 ve 22:30h

Coursing - Caliope tréning

27.11.2016 12:30

Dnešním dnem začíná Caliope běhat zapisované tréningové běhy. Pro jistotu jsem jí nechala natáhnout kratší trať (540m), protože předchozí tréningy byly poněkud váhavé. Tentokrát si zaběhla poprvé párový běh s naší Frenzulí a šlo jí to náramně. Doufám, že takhle krásně poběží vždycky :D Plán je teď tedy takový, že si stihne vyběhat coursingovou licenci do jara, aby v polovině dubna 2017 mohla běžet svůj první závod :)

VIDEO druhého párového běhu, Caliope je ta rychlejší.

Coursing - Brněnská točka

01.10.2016 19:00

Dnes se ve Vranově u Brna konal první bodovací závod klubu Moravský coursing - Brněnská točka.

Trať byla velmi náročná, klikatá, postavená ve svahu, tak i větším psům dala zabrat. Všichni tři kavalírci byli šikovní a doběhli v pořádku do cíle, ve druhém kole dokonce téměř společně "zajíčka" dohnali a zakousli :)

1.místo - Hermínek Henri Nikipé - 339 bodů
2.místo - Frenzy z Derylova panství - 334 bodů
3.místo - Arnie z Čertova poupěte - 320 bodů

Pro Frenzy to byl již 20. zaběhnutý závod, tím pádem má splněné podmínky pro titul COURSING MASTER. Je prvním kavalírkem v historii coursingu, který má splněno. Ostatní si musí ještě pár sezón zaběhat :)

Jestli bude Frenzy běhat i příští sezónu je zatím ve hvězdách, ale pevně věřím, že si ještě pár střapečků uloví :)

28.9.2016 - Trojzkoušky agility, Třebíč

29.09.2016 14:35

Rozhodčí Tomáš Glabazňa

SA1 první - DIS
SA1 druhá - výborná, 7.místo, 1 odmítnutí
SA1 třetí - výborná, 1. místo, čistý běh

Konkurence byla velká, v SA1 nás bylo 12. S výsledky jsem velmi spokojená, 2x výbornou a ještě k tomu 1.místo, o tom se mi ani nesnilo :)
V prvním běhu jsem to pos...a já, Frenzy minula skočku a já ji pak na ni navedla z druhé strany, naše specialita :D
Druhý běh se již povedl. Rozhodčí vyměnil slalom za houpačku, tak jsem si říkala "No super, další dis", protože houpačku ještě nemáme úplně dodělanou, vždycky ji Frenzynce trochu přidržím, aby tolik nebouchla. Tady měli ale houpačku pěknou, ani moc děsivé rány nedělala. Tak jsem to riskla, původně ji chtěla navést jen tak do poloviny, aby se sklápěla pomaleji, ale Frenzulka si doběhla pěkně až na konec, jak to má naučené, takže trochu to bouchlo, Frenzy se maličko koukala, co se stalo, ale běžela pak normálně dál. Pak jsem ji blbě navedla na tunel, takže jedno odmítnutí, ale doběhnuté bez dis. Takže skvělé, Frenzuli za to pusinkuju ještě teď :D
No a třetí už jsem brala spíš jen cvičně, protože plán - doběhnout jednou bez dis - jsme měli splněný. Frenzule bez zaváhání proběhla celý parkur bez chybičky a zvítězila. Radostí jsem skákala asi kilometr vysoko :)
Tak ještě uvidím, jak se nám bude dařit s houpačkou jinde a pokud bychom ten strach z bouchnutí konečně překonali, tak bych i přemýšlela o přestupu do A2, ať je nějaká sranda, ale nechci zatím předbíhat :)

Klubová výstava Brno - Zetor

24.09.2016 20:38

pos. Lynda Goodgame, GB
Cristel z Derylova panství - třída veteránů - V1

Almost 10 years old, lovely size, very pretty head, nice eyes, sweet expression, good condition for age

Jsem hrozně moc spokojená, Cristelka se krásně předváděla, ani moc nezlobila. Eliška byla taky moc hodná,

děkuji všem tetám a strejdům za občasné pohlídání :) Byl to moc fajn den, ráda jsem vás všechny viděla  :)

Bridget boduje :)

04.09.2016 19:00

Úžasná zpráva od Agnieszky z Polska:

I Krajowa Wystawa IX grupy Białystok 04.09.2016
Nasza Boni - Bridget z derylova panstvi zdobyła tytuł Najlepszego Weterana, BOB, II miejsce Najpiękniejszy pies oddziału Białystok i II miejsce Najpiękniejszy Weteran I KWPR IX grupy

GRATULUJI HOLKY :)

Smutná zpráva

02.09.2016 08:49

Dnes jsem se dozvěděla velmi smutnou zprávu. Erwinek se v posledních dnech již necítil moc dobře. A v pátek brzy ráno mu došly síly a svůj boj prohrál. Je mi to moc líto. Děkuji velmi Renči a Jirkovi za vynikající péči a za pravidelné zprávy o mým "miminku".

R.I.P ERWINKU

20.1.2008 - 2.9.2016

Velká cena Litomyšle - Květná

28.08.2016 08:46

Den to byl velmi vydařený, i když bylo horko, my i psíci jsme vše zvládli na jedničku. V kategorii IX.FCI mix jsme byli 3 - dva kavalíři a jeden bišonek. Číňánci se sešli taky 3, tak měli svoji kategorii. Na těchto závodech zazářil Quentinek, s velkým bodovým náskokem Frenzuli porazil. Vítěze skupiny FCI ale nakonec o 2 body získala fena CIN. Videa, za které děkuji holkám Hoffmannovým, jsou v odkazech níže.

1.místo - Quentin Flowers City - 342 bodů
2.místo - Frenzy z Derylova panství - 333 bodů
3.místo - bišonek Pride Of Tomaz Double Delight - 201 bodů

Mistrovství Moravy Blatiny - coursing

16.07.2016 21:12

... a zase tu dečku nemáme, béééé :´(
Závod se běžel v areálu JK Blatiny, bylo to tam moc pěkné. Dobré kafíčko, dobré jídlo, skvělé buchty (dala jsem si s mákem, povidly i tvarohem :D), pro děti hezké hřiště a spousta různých zvířat.
Dráha byla postavena ve svahu, kdy psi běhali nahoru i dolů, závěrečné rovinky byly do kopce. Bylo to opravdu náročné. Musím ale Frenzulku moc pochválit, i když nebyla úplně ve 100% kondici, tak běžela moc pěkně. V prvním kole získala krásných 167 bodů a byla společně s číňánkem na 1.místě. V druhém kole získala 166 bodů a skončila na druhém místě. Kolik bodů měla vítězka zatím nevím, ale jsem hrozně zvědavá, o kolik nám to uteklo.

Intercanis

19.06.2016 14:39

A dnes jsme se pro změnu zúčastnili mezinárodní výstavy psů na brněnském výstavišti. Nakonec jsem hrozně ráda, že jsme jeli, bylo to tam fajn. Cristelka si dodělala veterán šampiona, tak jsem naprosto spokojená :)

Caliope - VD4
hlava ve vývinu, 10 měsíců, hrudník ve vývinu, ještě utvářející se hřbet, dostatečné úhlení, srst odpovídá věku, trochu spáditá záď, dobrý pohyb

Cristel - V1, BOV
10 let fena, ještě v dobré kondici, dobrá hlava, pěkná srst, dobrý hřbet, užší v PK, na svůj věk velice dobrý pohyb

Agility - Bystrá blecha

18.06.2016 14:37

Dneska byl krásný den. S černýma holkama jsem byla na neofiko závodech agility v Tišnově.

Pro Caliope to byly první závody vůbec. V prvním běhu ale usoudila, že daleko lepší než tunýlky je náruč přihlížejících, tak jsme nedoběhli. Druhý běh ale ukázkový, doběhla jen s 1 odmítnutím na 1. místě z 5 štěňátek. Na fotce vpravo.

Frenzy závodila v pokročilých a šlo jí to krásně. První běh, jumping, zaběhla bez chybičky a získala tak 1.místo. V druhém běhu, agility, jsme měli 1 odmítnutí a krásné 2. místo.

GO BT GO :D :D Jen tak dál princezny moje :)